Announcement October 17th: Dear fans, we have to postpone our October 24th show to after the war. For refunds please contact Netanya Cultural Hall at 098308811 We will be back, stronger than ever, after we whoop some ass!

IPWA אודות

בשנת 2001 ייסד גרי רויף את ענף הרסלינג בישראל ואת ארגון ההיאבקות הישראלי IPWA. לפני כן, גרי עמל רבות כדי להביא לארץ את שידורי ההיאבקות ולאחר שהצליח עבד כמתרגם של התוכניות הנ"ל וגם בתור עורך מדור ההיאבקות באתר ערוץ הספורט. גרי מספר שכל חייו חלם להיות מתאבק וכשהבין שאין בארץ ארגוני היאבקות הוא החליט שיהיה זה שייסד את ארגון הרסלינג הישראלי הראשון, וכך עשה.

בקיץ 2003 גרי הביס את ג'ואי טיילק וזכה באליפות הראשונה של הארגון. חובבי רסלינג רבים באו לתמוך בחלוצי הרסלינג הישראליים. כעבור שנה, המופעים סוקרו בחדשות ערוץ 2 ושל הוט בכבלים.

ב-2005 גרי, רנן גלוזמן וישי רביד יצרו את תוכנית ההיאבקות הסאטירית "מכת מדינה" עבור ערוץ הצחוק "ביפ". במהלך צילומי התוכנית קווין ואן אריק וברט "היטמן" הארט ביקרו את הצוות. הארט התראיין עבור "ערב טוב" עם גיא פינס וואן אריק, שנחת להשתתף בפרק הסיום של "טלנובלה בע"מ", צילם עבור התוכנית את הפרסומת "אל תעשו את זה בבית" ששודרה לפני כל תוכנית של מכת מדינה. קצת לפני תחילת צילומי התוכנית גרי הופיע בתוכנית "גילוי נאות" בערוץ 1 מול הפרופסור דפנה למיש שמחקרה "בית הספר כזירת היאבקות" הוביל לביטול שידורי ההיאבקות בישראל בשנת 1995.

שנה לאחר מכן מופע ה"רסלנובלה" שודר בערוץ ההיאבקות האנגלי. באותה העת ה-WWE הכריזו על קיום סיבוב הופעות בארץ וגרי הצליח לסדר למתאבקי הארגון מבחנים פנימיים למבדק מול מארגני הארגון הגדול. גרי הופיע בערוץ הילדים ובערוץ 3 כדי לקדם את הענף באותה התקופה. ב-2007 ארגון TNA הכריז על סיבוב הופעות בארץ והודיעו שגרי יהיה המנחה של מסיבת העיתונאים הראשונית. לצערנו, אף אחד מהם לא הגיע בסוף. הראשונים עקב מלחמת לבנון השנייה והשניים בגלל שלא מכרו מספיק כרטיסים. באותה השנה כתבה גדולה על הארגון והבית ספר להיאבקות שודרה שוב בחדשות ערוץ 2.

בשנת 2009 הארגון קיים מופע גדול בתל אביב ששודר בערוץ "אגו טוטאל". וכעבור שנתיים בקיץ 2011 הארגון קיים מופע גדול בנתניה בהשתתפות זוכה "הישרדות" נתן בשבקין שהתמודד מול הרב סוויסה.

בקיץ 2012 הארגון עשה היסטוריה כאשר אגדת ה-WWE טטנקה הגיע לארץ והתמודד מול הרב סוויסה על תואר אליפות ה-IPWA ואף זכה בתואר הנכסף. הביקור סוקר בתקשורת, בעיתון "הארץ", אתר "מאקו" ועוד מגוון פלטפורמות נוספות.


בפסח 2014 הגיע אלינו מתאבק WWE/ECW ליטל גווידו לערוך מחנה אימונים ומפגש מעריצים בירושלים. לאחר מכן גווידו עלה להתחרות בזירת ה-IPWA מול הרב סוויסה והלהיב את הקהל שהגיע לראות את המתאבק הנהדר הזה. במהלך המחנה גווידו שיפר את הסגנון של המתאמנים והמתאבקים יחדיו והשיב לכל השאלות בסבלנות וכבוד.

ב 2017 גרי זכה ליטול חלק בהפקת האירוע THE RAGE לצד דורון דגני ואגואיסט הפקות. המופע התקיים בהיכל שלמה ב-9 ליולי לעיני 1,300 צופים ושודר בשידור חי בערוץ הספורט. גרי הופיע בקרב המרכזי לצד אלוף בין ישבתי לשעבר של ה-WWE מרטי ג'נטי וג'מפינג לי נגד קווין ואן אריק ובניו - רוס ומארשל. במופע השתתפו גם טטנקה האגדי שחזר אלינו לפעם נוספת, מאט סיידל (אוון בורן ב-WWE), דייויד סטאר ועוד. היוזמה החלה כשגרי ראיין את קווין ואן אריק ברסלמניה 2016 בטקסס והאחרון הביע רצון עז לחזור לארץ הקודש ולערוך שם את קרב הפרישה שלו.

בשנים האחרונות גרי זכה לנסוע לרסלמניות ולסקר את האירועים עבור התקשורת בארץ. באפריל 2017 גרי זכה לבקר בפרפורמנס סנטר והצליח להגיע להסכם עם הנהלת ה-WWE להביא בפניהם כשרונות ישראלים.

בפברואר 2018 גרי הביא לפרפורמנס סנטר של ה-WWE באורלנדו פלורידה את הכשרונות המדוברים שנבחרו בקפידה רבה ע"י כל הצדדים. שניהם ייצגו בכבוד רב את ישראל בטרייאאוטס של ה-WWE.

לקראת פסח 2019 גרי הכריז ש"כאסח בפסח" יהיה האירוע הכי מקצועי שאי פעם נראה בארץ ושהמופעים של ה-IPWA יהיו בדגש על "מקצועיות" מעתה. ואכן - "כאסח בפסח" 2019 ב-21 לאפריל היה אירוע בלתי נשכח. אלוף ROH לשעבר, ג'יי לית'ל ניצח את דייויד סטאר בקרב מרגש שדובר בכל רחבי העולם ומאט סיידל ניצח את הרב סוויסה וזכה באליפות ה-IPWA ובכך הפך לכוכב ה-WWE השני אחרי טטנקה שהחזיק בתואר הנכסף. כשרונות בולטים מקומיים כמו שי בלנקו, מקס האבוק, טל בראון, עידן דגן, הפנתר השחור, אריאל מור ועוד נתנו מופע בלתי נשכח שהותיר טעם של עוד.

בדצמבר 2019, גרי הביא לסינמה סיטי גלילות את המופע הכי איכותי שאי פעם נראה בארץ כאשר הכוכבים העולים של AEW סאמי גאווארה ודארבי אלין הגיעו לארץ לצד האלוף מאט סיידל וחבר היכל התהילה בילי גאן. סיידל הצליח לשמור על תוארו מול בילי גאן, גאווראה ערך קרב 5 כוכבים מול הכוכב המקומי יובל גולדשמיט ודארבי אלין כיסח את הרב סוויסה בקרב מהיר ומרתק. "סינמה סיטי רסלינג" ללא ספק היה המופע הגדול והאיכותי ביותר אי פעם של הארגון. מי היה מאמין ב 2001 כשהארגון היה בחיתוליו שנופיע לצד בילי גאן, טטנקה, הואן אריקים, מאט סיידל והכוכבים הכי חמים בעולם.

כנגד כל הסיכויים גרי ייסד את ענף הרסלינג בישראל והגשים לא רק את חלומו, אלא גם את חלומם של עשרות ילדים ומבוגרים חובבי היאבקות בארץ.